Gå til innhold
Gjest rar

Tetracyklin

Anbefalte innlegg

Gjest rar

Jeg har begynt med tetracyklin (tror det skrives slik) og har brukt det i 4 dager. Jeg har noen utslett i ansiktet som skal kurere det. Jeg skal gå på denne kuren i 6 uker. Problemet er at jeg har blitt så lysømfiendtlig. Jeg prikker i huden som om jeg har soleksem og blir solbrent med en gang jeg stikker hodet ut av huset. Og med det sommerværet det er nå er det enkelt å la være å reise på stranda med barna....Dessuten har jeg mavesmerter. Hva gjør jeg? Finnes det noe annet jeg kan ta som har samme virkning på utslettene mine?

MVH

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest Paal Sand,allmenlege

Kjære rar.

Grunnen til at du reagerer så kraftig på solen er at du står på

Tetracyclin.Tetracyclinet er sannsynligvis også synderen når det gjelder dine magesmerter.Sannsynligvis har du fått dette

pga.kviser(acne).Hvis plagene dine ikke er såuttalte,kan du bruke Dalacin liniment som smøres på kvisene 2 ganger daglig.Dette skrives ut på resept.

For en sikker vurdering av problemstillingen(e) du tar opp i

innlegget, må du eventuelt rådføre deg med legen din.

Vennlig hilsen

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå

Artikler fra forsiden

×