Gå til innhold

Anbefalte innlegg

I januar begynte jeg å svi veldig nedentil. Jeg hadde akkurat byttet partner og vi hadde brukt mye kondom - som jeg ikke var vant til.

Jeg fikk påvist UVI i februar og har siden dette tatt 4 antibiotikakurer! Den forrige er det 3 uker siden jeg tok. Symptomene har blitt mindre - nå svir det bare etter at jeg har tisset, men jeg er så redd for at det er kronisk!

Hva kan jeg gjøre? Må jeg ta enda en kur - eller er det ikke noen vits i? Kommer dette noensinne til å forsvinne?

Mvh,

Natalia

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/103595-urinveisinfeksjon/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Honeymoon-syndrom. Kjenner meg godt igjen. Min ikke-medisinske forklaring er at man må venne seg til en ny partners bakterieflora.

Tøm blæra etter samleie. Rikelig med væske, gjerne kjerringrokkte.. Store doser C-vitaminer(surgjør). Tranebær (helsekosten).

Ikke ta den ene antibiotika-kuren etter den andre! Du hives bare inn i en resistenskarusell.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/103595-urinveisinfeksjon/#findComment-597245
Del på andre sider

Je har samme problem som deg, bare at jeg fikk det i yngre alder (altså ikke pga sex). Det er viktig å ikke ta for mange antibiotika-kurer, man kan bli immun mot dem! Så jeg ville ikke prøvd på noe sånt.. Ting som har virket for meg er å drikke tranebærsaft, eventuelt tranebær-kapsler, vaske meg i underlivet med mild såpe og tisse både før og etter sex! Og husk å drikk mye vann! Det bedrer seg da..

Håper det ordner seg for deg også!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/103595-urinveisinfeksjon/#findComment-597313
Del på andre sider

Gjest ikke undertegnet

Hei! jente 23 her.

samme problem her... "hatt" kronisk UVI.

Hvorfor fikk jeg det?

- mye sex

- når jeg har vært kald/frøsse

- spist mye lakris

- drukket lite væske

Hva gjorde jeg for å bli kvitt det?

(ble førsta HELT kvitt det etter samlivsbrudd (altså slutt på sex))

-sørge for å få nok væske i seg, minst 2 liter pr dag. gjerne drikke appelsinjuice.

-tisse rett etter sex

-tisse rett etter bading

-ikke fryse

-tok tranebærkapsler (fra helsekostbutikk) hver gang jeg kjente aning av UVI. (veldig effektivt for meg.

-tisse ofte, og passe på å tømme blæra HELT når jeg tisset.

-tørke seg nedentil når man har vært på do fra front til enden.

Finnes flere gode råd tror jeg.. men her er noen som funket for meg.

Ikke bra med for mye atibiotika, men er du alvorlig rammet av UVI så er det viktig å bli god fort. Kan utvikle seg til nyre/bekken infeksjon eller øver UVI som d heter. og det er værre.

lykke til. det går så bra. bare du passer litt mer på. og ikke minst.... Tranebærkapsler fra helsekostbutikk! :)

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/103595-urinveisinfeksjon/#findComment-601916
Del på andre sider

  • 2 uker senere...

Annonse

Honeymoon-syndrom. Kjenner meg godt igjen. Min ikke-medisinske forklaring er at man må venne seg til en ny partners bakterieflora.

Tøm blæra etter samleie. Rikelig med væske, gjerne kjerringrokkte.. Store doser C-vitaminer(surgjør). Tranebær (helsekosten).

Ikke ta den ene antibiotika-kuren etter den andre! Du hives bare inn i en resistenskarusell.

har legen din tatt en bakteriedyrkning av urinen din. Dette gjøres for å være sikker på at du får rett antibiotika ellers kan du få den ene kuren etter den andre uten virkning på de bakteriene som forårsaker din infeksjon da det mange typer bakterier som kan gi urinveisinfeksjon. Ellers er alle rådene om kjerringrokkte, tranebær, c-vitaminer, appelsinjuice, mye drikke og å urinere etter samleie gode råd. Jeg fikk og beskjed om å te en pille med antibiotika etter samleie for å forebygge infeksjon.

Håper du blir kvitt dette:-)

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/103595-urinveisinfeksjon/#findComment-616471
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...