Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg fødte en flott gutt 5.mai - altså en måned siden..

alt gikk kjempe flott, men nå begynner jeg å bli lei: hvor lenge vil jeg ha blødning??

Det begynte først med rikelig blødning som gikk over til litt brunlig etterhvert.. mengden har avtatt betraktelig, men ette 4 uker begynner jeg å bli utålmodig..

enkelte dager kommer den rødlige blødningen igjen (ikke store mengder, men allikevel..) noen som har erfaringer med dette???

Skrevet

Eg trur eg "blødde" litt omtrent 1. mnd...

Dvs at det kom brunleg utflod. Så lenge det ikkje luktar vondt skal det vere OK.

Skrevet

Har født 2 barn, og blødd i henholdsvis 7 og 5 uker. Rundt 10 uker etter fødselen kom det en liten blødning til som vissnok skal være blødning etter at skorpen etter morkaka løsner.

Gjest renselsen
Skrevet

Jeg blødde i 8 uker begge gangene. Renselsen varer jo i 6 uker sier de, så du er slett ikke unormal. Du må nok ha litt tålmodighet enda :)

  • 2 uker senere...
Skrevet

Det er faktisk normalt med blødninger i opptil 12 uker, men de fleste har nok kortere renselse enn dette. Hvis det begynner å lukte av blodet/utfloden, du får smerter eller feber så må du ta kontakt med lege snarest! Smertefrie blødninger av litt varierende styrke (det er jo en slags sårskorpe på såret i livmorveggen som innimellom faller av og forårsaker litt større blødning noen dager) er altså vanlig ganske lenge.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...