Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Gjest ung_dame
Skrevet

jeg lurer på en ting! har aldri vært hos gynokologen, men burde absolutt gjort det snart! ringer jeg bare til legekontoret og så ordner de det, eller??

Jeg har hørt rykte om at det beste er å gå når en har mensen, men det stemmer vel ikke, eller??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvis det er en vanlig undersøkelse så kan du gå til din egen fastlege. Er det noe spes. bør du vel til en gynekolog - men da må du vel ha en henvisng - så uansett kontakt din fastlege. Evnt. private legesentre kan du gå til men de er jo ganske mye dyrere.

Du skal IKKE ta GU mens du har mensen.

Kizza1365380506
Skrevet

Jeg mener at du må ha henvisning fra fastlegen din for å få time hos gynekolog den første gangen. Det er ikke så nøye om du har mensen eller ei men det beste er å gå når du ikke blør. Legen skal jo ta kreftprøver se om du har soppinfeksjon etc. Det er jo lettere å ordne det når du ikke blør.

Jeg husker hvordan jeg gruet meg til første gangen. Men disse legene er så vandt med det at for dem er det like vanlig som en annen lege undersøker nesen elelr halsen din. Det viktigste er at du prøver å slappe av slik at du ikke strammer musklene da går det mye lettere.

Du kan jo ha med en venninne også vet du. Det har du krav på om du ønsker det.

Lykke til, dette kommer til å gå fint. Bedre å hoppe i det.

Klem fra

Gjest ikke undertegnet
Skrevet
  punkyB skrev (På 7.10.2003 den 10.42):

Hvis det er en vanlig undersøkelse så kan du gå til din egen fastlege. Er det noe spes. bør du vel til en gynekolog - men da må du vel ha en henvisng - så uansett kontakt din fastlege. Evnt. private legesentre kan du gå til men de er jo ganske mye dyrere.

Du skal IKKE ta GU mens du har mensen.

En KAN ta gu når en har mensen, men en kan ikke ta celleprøve..............

....men en annen sak er at det sikkert er ubehagelig å ha mensen når en er til gu

Skrevet
  ikke undertegnet skrev (På 7.10.2003 den 15.37):

En KAN ta gu når en har mensen, men en kan ikke ta celleprøve..............

....men en annen sak er at det sikkert er ubehagelig å ha mensen når en er til gu

Nå skriver ikke du hvorfor du trenger en gynekolog. Er det en spesiell grunn eller?

Uansett så er en gynekolog spesialist på sitt felt. En vanlig celleprøve kan din fastlege ta. For å få en time hos en gynekolog trenger du ikke henvisning fra lege, men det blir billigere for deg hvis du har det. Du trenger med andre ord ikke å ringe legen din først. Slå opp i tlf. katalogen og finn en gynekolog der eller hør med venninene dine om de kan anbefale noen.

Slapp bare helt av så går det bra. Gynekologer er ikke like hardhendte som vanlige leger.

Lykke til!

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

×
×
  • Opprett ny...