Gå til innhold

hormonspiral


Anbefalte innlegg

margarita1365380396

Har hatt kontroll av spiral etter 3 mndr. Legen sier at trådene bare stikker ca. 2 mm ut av livmorhalsen. Da spiralen ble satt inn sa legen(en annen en den som utførte kontroll) at trådene ble klippet litt lange og trolig måtte klippes noe mer etter 3 mndr. Har da spiralen forflyttet seg for langt inn i livmoren og kan trådene gå så langt opp at det blir vanskelig å fjerne spiralen når det skal gjøres?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/124822-hormonspiral/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Mette Moen, Gynekolog

Fikk du innsatt spiralen ved etterkontroll etter en fødsel? Evt etter bruk av p-pille? Da er livmoren meget liten og når den når sin vanlige størrelse, trekker den tråden med oppover. Noen ganger forsvinner tråden helt opp i livmoren, men det lykkes likevel ved litt fisking å få spiralen ut. Så ingen grunn til bekymring.

Vennlig hilsen Mette H Moen

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/124822-hormonspiral/#findComment-757429
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...