Gå til innhold

Får ikke sove


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er akutt og totalt utmattet etter langvarige psykiske belastninger utenfra, begynner å miste hukommelsen. Hva kan jeg gjøre?

Gjest av egen erfaring
Skrevet

Det er veldig viktig å bli skjermet mot disse belastningene, fullstendig, sette foten totalt ned. Ellers blir du bare enda verre og vil trenge mye lenger tid på å komme deg igjen. Dette er det aller viktigste. Fokuser på å få dette til, be om hjelp fra omgivelsene til det.

Så er det veldig viktig at du får kroppen til å roe ned. Gjerne valium hvis det hjelper. (Resept fra legen.)Rolig mosjon (hvis du orker) hjelper til å slappe av. Spaserturer, yoga eller hva du liker. Varme bad, rolig musikk, du har sikkert egne ting som du liker.

Hvis du ikke orker mye mat , sørg for at den er sunn. Spesielt vitmainer og omega3 (tran), ordentlig mat, ikke posemat osv. Dette er mye viktigere enn man skulle tro.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...