Gå til innhold

HJELP MEG?


Anbefalte innlegg

janniche1365380513

Vi holder på med dokmentinnsamlinga. Vi skal adoptere fra Colombia. Holder nå på å forberde arbeidsgiverattestene. Hva skal jeg gjøre når jeg ikke vet hva lærer eller revisor er på spansk. Et sprøsmål var: Hvor lenge man har vært ansatt.. Skal man da svare antall år og måneder, og i tilfelle hva er det på spansk?

Hvor lang tid brukte dere på papirinnsamlinga?

Hvor lang tid tar det å skaffe seg nytt pass. jeg har giftet meg siden sist jeg orndet pass og jeg har byttet etternavn. Passet mitt går ikke ut før om 5 år. Må jeg skaffe nytt pass allikevel?

Plages utrolig med bildepresentsjonen. Hvilke bilder sendte dere..

Dere er kjempegreie om dere hjelper meg med disse spørsmålene. Jeg er litt deppa nå. PLEASE...

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/140952-hjelp-meg/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Det meste du spør om vet jeg ikke, men når det gjelder pass så tar det 3 dager til en uke å få nytt pass her jeg bor. Jeg har også byttet etternavn siden jeg fikk passet, og går ut fra at jeg må bytte pass selv om det ikke er gått ut.

Det er noe jeg tror, har ikke sjekket det opp.

Lykke til, det går nok fint dette!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/140952-hjelp-meg/#findComment-884745
Del på andre sider

Colombiamamma

(Hva skal jeg gjøre når jeg ikke vet hva lærer eller revisor er på spansk.)

Lærer = profesor

Lærerinne = profesora

Revisor= revisor kan brukes som her.

(Hvor lenge man har vært ansatt.)

Vi skrev dato og årstall

(Hvor lang tid brukte dere på papirinnsamlinga?)

Litt i underkant av en mnd. brukte vi. Ventet litt på ene venneanbefalingen da de var på ferie.

(Hvor lang tid tar det å skaffe seg nytt pass.)

Jeg ville skaffet meg nytt pass. Vet ikke om du må ha det. ring AF og spørr. Noen steder skriver de ut passet på dagen, andre steder kan du måtte vente litt. Ring å hør der det er aktuelt for dere

(Plages utrolig med bildepresentsjonen. Hvilke bilder sendte dere.)

Vi sendte bilder av: huset, samt bilder av familien i ulike sammenhenger.(mor/ far/ besteforeldre/ tanter/ onkler/ fettere/ kusiner/ oldeforeldre til det kommende barnet) Valgte ut bilder der man ser tydelig ansiktene.

Lykke til med videre papirinnsamling.

Klem fra

Dere er kjempegreie om dere hjelper meg med disse spørsmålene. Jeg er litt deppa nå. PLEASE...

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/140952-hjelp-meg/#findComment-884748
Del på andre sider

Hei,

jeg skiftet også navn da jeg giftet meg, men trengte ikke få nytt pass. Du får bare et stempel og opplysninger om det nye navnet. Det gjøres mens du venter hos politiet, og koster ingenting.

Jeg måtte bytte pass også fordi jeg fikk nytt etternavn. Fikk ingen opplysninger om at vi kunne få nytt stempel istedenfor å bytte passet!!

Men sånn er det med det meste.. man må vite om ting og ikke få det rett opp i hendene!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/140952-hjelp-meg/#findComment-885226
Del på andre sider

Trebarnmamsen

PASS: første gang brukte jeg også pass med "gammelt" etternavn. Helt OK, bare det nye etternavnet er "stemplet" inn slik flere skriver her.

Arb. giverattest: Hvis du er usikker; AF fyller ut det du ikke klarer å oversette bare du gir dem beskjed om det. Du kan skrive ansatt fra og med istedenfor antall år og mnd. Det vil jo endre seg når attesten blir "eldre" (dvs. ligger i Colombia en stund).

Lykke til!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/140952-hjelp-meg/#findComment-885310
Del på andre sider

Annonse

1. tips: innkjøp av spansk ordbok :) F.eks 3 år er 3 años...

Ellers oversetter Adopsjonsforum det du ikke får til. Vi laget et eget vedlegg til det spanske søknadsskjemaet, og så skrev vi på norsk de tingene vi ikke klarte å oversette selv.

Vi brukte 2 uker på å få inn alle dokumentene. Det tok lengst tid med politiattesten. Dvs, de sa det skulle ta to uker, men det tok litt mindre. Vi ga vennene våre også to uker på å skrive anbefalinger..

Lykke til med papirene:)

Mamaya

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/140952-hjelp-meg/#findComment-885698
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...