Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er 54 år og har hatt problemer med overgangsalderen i10 år. I perioder har jeg tatt østrogen, fordi jeg ikke har holdt ut med alle plagene. Nå er det ett år siden jeg sluttet med østrogen. Hetetoktene er der, mange ganger om dagen, jeg sover dårlig om natten, er mye deprimert. Men det verste er, jeg har blitt så tørr i skjeden. Det er vondt å ha samleie med mannen min. Jeg orker ikke lenger, og det er synd etter et langt, godt ekteskap på 34 år.

Prøvde engang glidekrem kjøpt på apoteket. Det både sved og ga meg utflod i et par dager etterpå. Syntes ikke det fungerte. Hva kan jeg gjøre? Er ganske fortvilet!

mil1365380270
Skrevet

Hvis du har kjøpt "Glid" på apoteket, bør du prøve en oljebasert i stedet, en det står man kan dusje med eller noe sånt. De smører mye bedre og lenger. Ikke sånne med smak.

Mette Moen, Gynekolog
Skrevet

Bruk Ovesterin stikkpiller eller krem uten resept eller Vagifem som du må få resept på, vennlig hilsen

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...