Gå til innhold

Endetarmsbetennelse etter kreft.


Anbefalte innlegg

Gjest 51_mor
Skrevet

Kvinne, 51 år. Hatt kreft i livmor, men er nå erklært frisk etter stråling og cellegift i fjor.

Klarer ikke legge på meg, lider av tykktarmbetennelse etter stråling. Tar antibiatikakur i endetarmen, men har fått beskjed om at jeg mest sansynlig må leve med denne betennelsen.

Har god matlyst, men sliter med mye og bløt avføring. Tror ikke kroppen min klarer ta opp næring. Hva gjør jeg? Som person er jeg aktiv og som oftest positiv. Veier 10 kg mindre enn jeg burde dessverre..

  • 10 måneder senere...

Fortsetter under...

Skrevet

Hei, er snart et år siden du skrev, så mye har kanskje ordnet seg? Fra meg er det vel egentlig ikke så mye hjelp, annet enn at næing opptar du nok selv om mye går ut fort. Og fint at du spiser mye så sikrer du deg. Enkelte ting binder tarminnholdet mer også, og kanskje du skulle være forsiktig med for mye væske.

Så til vekten: Hvorfor legge på seg? Annet enn muskler, naturligvis, så du blir sterkere til dagens gjøremål. Vil du ha rundere former? Mange synes tynne ser bedre ut, så det er konvensjoner og smak og behag. Lurer på om mer mosjon ville hjelpe deg. Men som sagt, jeg er ingen doktor, bare

Briv

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...