Gå til innhold

Malun: havrelappene


Anbefalte innlegg

Gjest jente24år
Skrevet

Veit ikke om jeg skreiv inn et innlegg etter jeg prøvde å lage de havrelappene. Fikk det ikke helt til, da jeg skulle snu de i panna bare ramla de fra hverandre. blei ikke noen lapper, mer "smørje" :) Hva kan jeg ha gjort galt? Jeg avkjølte grøten litt,men den var ikke heelt kald før jeg begynte å steke. Også hadde jeg ikke salt i grøten. Kan dette ha noe å gjøre med at det ikke blei noe bra??

:)

Gjest malun
Skrevet

Jeg lager grøten som vanlig, slik at den verken har veldig fast eller veldig flytende konsistens - vanlig grøtkonsistens, med andre ord. :o)

Så kjøler jeg den ned til romtemperatur - ikke varmere, i hvert fall.

For ca 1-2 dl havregryn tilsetter jeg ett egg.

Deretter stekes de på middels temperatur i panna.

Hvis de faller fra hverandre, tipper jeg at du enten har rørt inn egget i for varm grøt, hatt for lite egg i forhold til grøtmengde eller snudd lappene for tidlig i stekingen.

Lykke til - håper du finner ut av det. ;o)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...