Gå til innhold

Kommer ikke inn på harddisk etter jeg installerte XP


Anbefalte innlegg

Gjest Thunderpuss
Skrevet

Hei! Håper noen kan hjelpe meg her. Har to harddisker på PC-en: En på 8GB (Denne ligger XP på) og en på 80GB hvor jeg har bilder, filer osv. Etter jeg installerte XP (hadde Windows 2000 før) kommer jeg ikke inn på harddisken på 80GB. Får denne beskjeden: "The disk in drive E is not formatted. Do you want to format it now?" Hva kan være galt? Jeg har en del viktige ting på denne disken.

På forhånd takk for svar :-)

Skrevet

Er du sikker på at du ikke slettet partisjonen(e) på den disken når du installerte systemet? Den meldingen betyr enten at det ikke eksisterer noen partisjon på disken (den er HELT tom), eller at den har et filsystem som windows ikke kan lese. Det siste er tvilsomt, med mindre du har brukt den på et annet system enn windows tidligere.

"................................"

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...