Gå til innhold

Anbefalte innlegg

fari1365380851
Skrevet

HeiJeg lurer på om en kan bli gravid når mannen har blitt sterilisert for mange år siden. Jeg har alltid hatt regelmessig menstruasjon. Nå har det gått 30 dager siden sist mens, 9 dager over tiden. Jeg er 40 år.Takk for svar

Mette Moen, Gynekolog
Skrevet

En sterilisering er ikke 100%, men har dere hatt regelmessig samleie i mange år uten at du er blitt gravid, så er risikoen minimal. Det er ikke uvanlig at det kan komme uregelmessighet i blødningene hos kvinner i 40-årene, men ta for en sikkerhets skyld en graviditetstest før du slår deg til ro.

Vennlig hilsen Mette H Moen

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...