Gå til innhold

Kan fosteret dette ut?


Anbefalte innlegg

Gjest redd for dette
Skrevet

Jeg satt inn en spiral for ca 1 år siden. Nå er jeg blitt gravid og skal ta den ut i morgen. Er bare redd for at det skal gå galt. Har hørt en skrekk historie om at når legen skulle ta ut spiralen så falt fosteret ut. KAn dette skje og hvor stor sjans er det for at det skjer?

Skrevet

Fosteret kan ikke bare falle ut, nei. Men det å fjerne spiral gir litt økt risiko for å spontanabortere etterpå.

På den annen side, hvis spiralen får sitte på plass gjennom svangerskapet, øker risikoen for en senabort.

Skrevet

Jeg kjenner en som har fjernet spiral og som spontanaborterte, men jeg kjenner flere som IKKE har spontanabortert etter noe slikt.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...