Gå til innhold

Klarer ikke bæsje hos de jeg skal til


Anbefalte innlegg

Gjest Øh, nei ikke nå...
Skrevet

Jeg skal snart på ferie sammen med kjæresten. Først skal vi være hjemme hos dem et par uker. Et par uker! Jeg klarer ikke bæsje hjemme hos dem. Jeg vet ikke hvorfor, men jeg klarer ikke gå på do hjemme hos folk jeg er forelska i osv. Jeg får helt forstoppelse. Jeg prøver virkelig, og jeg vet det ikke er noe å være flau over. Det er helt naturlig og bla bla bla. Men jeg får det ikke til likevel. Det ender med at jeg må ta avføringspiller, og da blir det hvertfall flaut, hvis jeg sitter på do med skrikende diare og promper som er gaaaal!

Herregud, hva skal jeg gjøre? Noen tips?

Gjest togli
Skrevet

*kveler et lite flir*

Klarer du å bæsje når resten av familien har lagt seg for natta kanskje?

Skrevet

Nå fikk jeg meg en god latter! Takk!

Nei, jeg har ingen løsning. Skrikende diare, hehehehe.

Skrevet

Du får lokke resten av familien ut på en eller annen måte, slik at du får bæsje i fred, he-he...

Gjest Ugga Bugga
Skrevet

Ta en handletur, og gå på toalettet på kjøpesenteret.

Skrevet

Hei - jeg lider også av sånn psykisk forstoppelse.. :-)

Men det hjelper å spise noen kiwi daglig, eller drikke kaffe, hvis du liker det. Men pass deg for kølsvart kaffe om du ikker er kaffevant, noen blir rene atomkraftverket av slikt.

Noe annet som funker: Appital fra helsekost. Det er tabletter som får i gang magen, jeg tar det når jeg skal ut og reise for ikke å få den psykiske forstoppelsen. Prøv deg litt fram, jeg trenger hvertfall ikke ta hele dosen som står på boksen.

Happy bæsjings! ;-)

Gjest Øh, nei ikke nå...
Skrevet

Ta en handletur, og gå på toalettet på kjøpesenteret.

Takk for tips. Skal prøve det fra helsekosten. Kan liksom ikke ta avføringspiller i mengder hver eneste dag. Kan man ta 1-2 piller av avføringspiller daglig, for å ha regelmessig mage?

Gjest Du er ikke alene...
Skrevet

Kombiner om morran med en laaaang dusj. La dusjen renne og kast deg i bæsjinga før dusjinga.

Gjest blomsterløk
Skrevet

Du kan jo bruke lactolose den tiden du er borte. Kanskje begynne et par dager før du drar.

Gjest noen tips
Skrevet

Problemet ditt er du ikke alene om, tror det er endel som har det som deg.

Det med lactolose, som noen nevner, er et godt forslag. Det bruker jeg daglig om kvelden, for jeg sliter litt med hard mage. Flasken skal oppbevares i temperatur ikke over 25 grader, så du bør kunne ha en slik flaske i bagasjen din.

Ellers er Fennikkel-te (fås i Helsekostbutikker) også noe som setter igang magen litt.

Og så tar du deg en daglig tur på shoppingsentre eller bibliotek eller andre offentlige steder, der du kan gå på do i fred!

Skrevet

Takk for tips. Skal prøve det fra helsekosten. Kan liksom ikke ta avføringspiller i mengder hver eneste dag. Kan man ta 1-2 piller av avføringspiller daglig, for å ha regelmessig mage?

Du trenger ikke avføringspiller hvis du bruker Appital. Begynn forsiktig et par dager i forveien, så du er "på glid". :-)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...