Gå til innhold

heter det driver eller driver på dataspråket?


Gjest vil gjerne late som om jeg har litt peiling

Anbefalte innlegg

Gjest vil gjerne late som om jeg har litt peiling
Skrevet

skal snakke med en datakyndig person om en driver jeg skal laste ned så jeg kan koble til printeren min. For å ikke virke helt grønn så lurer jeg på om det uttales driver som på norsk, eller om det skal uttales på engelsk som "draiver"

Skrevet

De fleste datafolk jeg kjenner sier driver. På norsk.

Ikke "draiver".

Jeg går nå tredje året informatikk ;)

Skrevet

De aller fleste bruker driver. Har faktisk aldri hørt folk bruke draiver...

Skrevet

HEHE!!! Merkelig spørsmål... Jeg tror det er samme hva du sier... Jeg har hørt begge deler... Du må jo kunne litt da, siden du vet at det heter driver hvertfall.

Skrevet

Henger meg på de andre her. Driver med norsk uttale er nok det vanligste! Har aldri hørt noe bruke noe annet.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...