Gå til innhold

Oppskrift - marinerte scampi


Anbefalte innlegg

Skrevet

I dag blir kosematen for meg og mannen marinerte scampi. Nå har jeg laget dette før, men husker ikke helt hva jeg marinerte i. Har søk på nett uten å finne noe aktuelt, har også søkt her på DOL. Det jeg husker jeg hadde i var hvitløk. Så var det enten soyasaus eller østersaus. Mener jeg hadde lime i, og mulig jeg også brukte chili... Får jeg ingen tips så får jeg improvisere, det bli sikkert godt, men har du tips så blir jeg veldig glad!

Gjest Stjålet fra Reg@l
Skrevet

"Slik gjør du: Bland sammen en dæsj GOD olivenolje (extra virgin), 4 fedd presset hvitløk, en bit finhakket frisk ingefær, saften fra 1/2 lime og 3 finhakkede piri piri (små røde chili, disse kan droppes om du ikke liker litt sterk mat)

Legg scampiene oppi og la dem ligge minst 2 timer. Pass på at marinaden dekker dem"

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...