Gå til innhold

diagram i excel, får det ikke til!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har lagt inn en liten tabell i excel, og skulle gjerne hatt en grafisk fremstilling av disse tallene, men får det ikke til å bli sånn som jeg vil.

Jeg har en rad hvor jeg har tall fra 0 til 50, men ikke alle tallene. Det er noen som er nærmere hverandre enn andre, f.eks 10, 12, 14, 30, liksom. Så har jeg en verdi under dette, som er noen tusen.

Så når jeg da lager diagram så skulle jeg gjerne hatt den øverste raden min som x-akseverdier på diagrammet mitt. Men jeg har 12 verdier, så x-aksen går bare fra 0 til 12, så er de øverste tallene mine klint nede på x-aksen, og de andre tallene kommer som en fin linje. Men siden jeg har ujevne mellomrom på x-aksen så kommer de ikke med riktig avstand, så det ser ikke riktig ut i det hele tatt.

Og så aner jeg ikke om jeg i det hele tatt klarer å forklare det jeg mener eller ikke.

*sukk&stønn*

Noen som forstår og som kan hjelpe?

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...