Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvilket format er et passfoto omtrent, i pixler x pixler?

Jeg prøver å klippe til og forminske bilder til passbildestørrelser.

På forhånd takk for svar.

Fortsetter under...

Skrevet

Printformat måles ikke i piksler :) Hvor stort bildet blir når det printes ut avhenger av oppløsningen til printeren. Se http://www.shortcourses.com/pixels/printed.htm for litt mer detaljer

Jeg vet jo at pixler handler om oppløsning. Men det er altså det eneste jeg kan finne som kan minne om redigering av størrelse i de tre (!) programmene jeg har.

Men det var nyttig info å sjekke printeroppløsningen, så det skal jeg prøve på. Tusen takk.

En annen ting i denne forbindelsen:

Har du noe forslag til hva som kan gjøres for å dempe/fjerne et påtrengende blåstikk på fargeutskrifter?

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...