Gå til innhold

Norsk innvandringsforskning er feig


Anbefalte innlegg

Skrevet

http://www.dagbladet.no/nyheter/2006/03/16/460872.html

Nesten som jeg skulle sagt det selv, og så står det til alt overmål i Dagbladet....

Dette sier litt om hvordan også forskere har skjøvet reelle og sanne data under teppet - eller aldri turt å forske på det, fordi de vet hva resultatene kommer til å bli - og at det er resultater som ikke passer inn i hva den norske regjering ønsker at skal være virkeligheten.

Egentlig et skikkelig godt spark bak til Sør...og hans usannheter og lefling med den virkelige verden.....

Skrevet

Akkurat dette har jo vært fremholdt på diskusjonsfora (også på dol) i en årrekke.

Man har tillatt en massiv innvandring over flere tiår, en innvandring som åpenbart vil ha dramatiske konsekvenser for det norske samfunnet. Etniske nordmenn vil bli en minoritet i eget land i løpet av bemerkelsesverdig kort tid:

http://www.aftenposten.no/meninger/kronikker/article1209423.ece

Alt dette skjer uten at borgerne er spurt, uten åpne, politiske prosesser. Alle tanker og tilløp til opposisjon er tvunget til taushet. Forskningsmiljøene lar seg styre av politisk korrekthet og SSB har laget en definisjon av innvandringsbefolkning som skjuler realitetene.

...

Nå virker det imidlertid som om stadig flere tør å stille spørsmål ved dette. At Dagbladet (av alle) nå skriver slikt, må sies å være et positivt tegn.

petter smart
Skrevet

Jeg klarer ikke helt å forstå hvorfor politikerne er så redde for å påpeke det negative ved innvandring.

De vil selvfølgelig bli stemplet som rasister og det som verre er av sine politiske motstandere. Men de vil jo få bred støtte i folket. En skulle tro det var viktigere.

Skrevet

Jeg klarer ikke helt å forstå hvorfor politikerne er så redde for å påpeke det negative ved innvandring.

De vil selvfølgelig bli stemplet som rasister og det som verre er av sine politiske motstandere. Men de vil jo få bred støtte i folket. En skulle tro det var viktigere.

Oppslutningen til det eneste partiet som tør å gjøre dette, viser vel bare hvor rett du har.

Skrevet

Oppslutningen til det eneste partiet som tør å gjøre dette, viser vel bare hvor rett du har.

"Vi ser at «hvite» rømmer fra innvandrerområder når de får barn i skolealder, men forskning på hvorfor de gjør dette finnes ikke, fordi dette får ingen lov til å ta tak i. Det er forbudt, og et stort tabu, sier Øia."

Forskning på dette fenomenet er åpent etterlyst av FRP siden 1992. Ennå har ingen turt å forske på eller utarbeide noe som helst om det. Nå er problemet blitt så stort at noen tør kalle det et problem. Når norske elever begynner å snakke punjabi og urdu, da må det vel demre at det begynner å bli tynt med nordmenn?

Når de så bare tør å fortelle hva slags tiltak alle pengene blir brukt på, så kan vi få svar på hvorfor det brukes enorme summer til tiltak på noe som ikke er noe problem.

Når vi i tillegg kan fatte at effekten er omtrent lik null, da kan vi endelig komme noen vei.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...