Gå til innhold

Antidemokratisk agitering


Anbefalte innlegg

Skrevet

Imamer har lenge forsøkt å komme seg inn i den norske skolen, men er blitt hindret. Aldri må noen som undergraver demokrati og kommer fra en udemokratisk organsisasjon få komme inn i skolene og drive agitasjon eller undervisning.

Skulle det skje, så skal jeg også møte opp med plakater, evt hjelpe til å rulle dem i tjøre og fjør og jage dem fra byen.

Fra Danmark:

----------------------

Uddannelsesordfører i DF, Martin Henriksen beder nu undervisningsministeren om at tage stilling til om det er acceptabelt, at selverklærede anti-demokratiske personer og foreninger, som den ekstreme muslimske organisation Hizb-ut-Tahrir, kan få lov at bruge danske undervisningslokaler til at udbrede deres anti-demokratiske holdninger, og til at foretage regulære hvervekampagner. Martin Henriksen vil ligeledes have startet en principiel debat om lærernes og undervisernes metodefrihed i visse fag.

VUC i Albertslund har i en konkret sag, den 7. september i år både lagt lokaler til og bedt en talsmand, Musa Kronholt, for den ekstreme islamiske organisation Hizb-ut-Tahrir, om at holde foredrag.

- Jeg har i den forbindelse modtaget en henvendelse fra en elev fra VUC i Albertslund, der følte sig nødsaget til at boykotte et sådan forsøg på at legitimere en organisation, der er blevet dømt for at have opfordret til drab på jøder. Det kan ganske enkelt ikke være rigtigt at studerende i det danske undervisningssystem bliver udsat for den form for påvirkning i undervisningstiden, understreger Martin Henriksen, der samtidig mener at den pågældende lærer åbenlyst ikke er ansvarlig nok til at håndtere metodefriheden.

---------------------

Vel har lærere skamrost terroristorganisasjoner i fler etiår i de norske skolene skolene, men kommer imamene også på banen, så tenner jeg.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...