Gå til innhold

Hvordan er en dilletant?


Gjest ikke_alltid_så_stiv _i_fremmedord

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

En dilettant er en som holder på med noe som han nok kanskje ikke er så fryktelig dyktig i, men allikevel forsøker å la det fremstå som om han har full kontroll. "Halvstudert røver" og "fusker i faget" er uttrykk som beskriver det samme.

Det er vel egentlig ikke helt riktig å si at vedkommende forsøker å fremstå som en som har kontroll, men han driver i alle fall med en aktivitet som han egentlig ikke har faglige forutsetninger for å mestre for fullt.

Gjest ikke_alltid_så_stiv_i_fremmedord

En dilettant er en som holder på med noe som han nok kanskje ikke er så fryktelig dyktig i, men allikevel forsøker å la det fremstå som om han har full kontroll. "Halvstudert røver" og "fusker i faget" er uttrykk som beskriver det samme.

Ja, se det, da har jeg tatt feil.Jeg trodde det var mer en som "pirket" på alt og var overdrevent nøye... Hva kaller man en person som er slik da; utenom pirk, og nøjeper og sånn da=)

Annonse

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...