Gå til innhold

liten kul ved anus


Anbefalte innlegg

Gjest Patrick77
Skrevet

Hei for 3 dager siden oppdaget jeg at jeg hadde en liten kul ved anus, den er øm når man tar på den. Prøvde å se den i speilet, lignet på en klinkekule med en litt mørk farge ytterst.

Gjest åreknuten
Skrevet

Kan det være en hemoroide? Du kan prøve å smøre på Scheriproct og se om det hjelper.

Nina Lindstad, spesialist i allmennmedisin
Skrevet

Høres veldig ut som en ytre hemoride, dvs en åreknute ( sprengt/fyllt vene) rundt endetarmen. Økt bruk av bukpresse; eks mye avføring eller tunge løft kan være årsak. Prøv hemoride-salve, eks Scheriproct. Les litt her i doktoronline; mye er skrevet om hemorider og plager rundt endetarm. Er du usikker, må du kontakte fastlege for sjekk. Du får tilbakebetalt dette svaret, pga teknisk feil og sent svar.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...