Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Gjest farlig?
Skrevet

Er gravid i sjette måned og har fått magesjau. Sambo er også syk, så det er vel noe omgangssyke-virus tenker jeg. Har kastet opp både vått og tørt siden sent i går kveld.

Kan dette være farlig for fosteret? Prøver å drikke nok til at jeg ikke blir dehydrert, men hva med viruset, eller hva det nå er - kan det skade fosteret? Er det noe jeg kan gjøre fra eller til? Det frister ikke så veldig å sette seg på legevakten i denne tilstanden, så det gjør jeg bare hvis det har noe poeng.

Fortsetter under...

Skrevet

Er vel ikke helt bra med magesyke nå, men tror ikke det er spesielt farlig om du ikke har feber(39-40). Leste en plass at man bør ta en vaginal ultralyd ved magesyke og svangerskap=)

Og viktig å drikke mye vann..

jubalong70
Skrevet

Neida, så lenge det er en normal magesjau som ikke varer over mange dager, så er det ikke farlig for fosteret.

Det er flott at du prøver å drikke så mye du kan.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...