Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Huff, det leste jeg også akkurat en plass. Strupe kreft, var det ikke det?

Jeg bare lukket øynene og håpet at det ikke var sant... Håper bare ingen kommer med bekreftende informasjon om dette nå.

Gjest Silver Fairy
Skrevet

Tror det sto at det var større sjanse å få strupekreft av oralsex enn av røyking, men at det uansett er veldig få som får den type kreft. Om jeg husker riktig da.

Gjest ja, men sjansen er liten
Skrevet

Ja, på samme måte som det øker sjanen å få livmorhalskreft desto fler sexpartnere man har hatt (= samleiepartnere), vil det øke sjansene for kreft i munnhulen desto fler munnsexpartnere man har hatt.

Har man samme partner, øker det ikke sjansen hvis man har sex ofte med samme person. Det er partnerskiftene som er farlig, statistisk sett.

På grunn av HPV-virus.

http://www.adressa.no/forbruker/sexogsamliv/article860891.ece

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...