Gå til innhold

Feber ?


Gjest dame 42 år

Anbefalte innlegg

Gjest dame 42 år
Skrevet

Hei ! eg har i ei veke slitt med stygg hoste, det kjem opp ein del grønnt slim, snev av bronkitt trur eg sjølv. men det eg lure på er, eg har ein kroppstemeratur på 35.80, er dette feber ? normalt ligg eg på 37-38.

Skrevet

Mener du 38.5? Da har du nok litt feber. En liten tur til legen for en sjekk er nok lurt :)

Skrevet

Jeg er også dårlig for tida og hadde temp på 35.5 noen dager, men legen brydde seg ikke om det. Jeg tror faktisk ikke legene helt har kontrollen når temperaturen går ned og de vet ikke helt hva de skal gjøre.

Nina Lindstad, spesialist i allmennmedisin
Skrevet

Mener du temperatur 38,5? Sistnevnte er feber, ikke det du skriver; 35,8. Håper du nå har vært hos fastlegen din; lytting på lungene og en helt vanlig legesjekk vil avgjøre om du skal ha antibiotika, eller om kun symptomene skal behandles, og kroppens immunforsvar selv skal få jobbe. Kontakt DOL-ledelsen dersom du ikke vil betale for svaret, som kommer litt sent for din problemstilling.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...