Gå til innhold

hvilket smertestillende virker best ?(og lengst)


Anbefalte innlegg

Gjest Fargeklatten
Skrevet

Har heidundrende tannpine i en tann som jeg brakk for 4-5 mnd siden. Går og tygger på smertestillende ,men vet ikke helt HVA som bør virke best.Noen råd ? JA ,jeg skal til tannlegen.Har time den 14 denne mnd.*auuuu* :`-(

Fortsetter under...

Erik Johannessen, Tannlege
Skrevet

Ved slik smerte kan det være vanskelig å finne et preparat som hjelper skikkelig. Din smerte kan skyldes en infeksjon i tannens nerve og da bør dere kanskje sette i gang med en antibiotikakur.

Paracet-preparatene virker ikke like godt på alle og paralgin forte har nettop paracet som et av virkestoffene. Smertestillende preparater kan kombineres, men dette kan bare gjøres i nært samråd med lege/tannlege.

Jeg synes du skal ta kontakt med tannlegen din og ikke gå og være plaget helt til den 14.

Lykke til.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...