Gå til innhold

Penger


Anbefalte innlegg

Gjest Regnskog

Det er fint å gi penger for å nedkjempe klimautslippene, men jeg håper bare pengene havner der de skal. Det er jo mye korrupsjon rundt om i verden og mye av pengene som går til f.eks nødhjelp går jo vekk til administrasjon.

http://www.vg.no/nyheter/utenriks/klimatrusselen/artikkel.php?artid=188982

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/293428-penger/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest skogelsker

Sitter med et gammelt atlas. I det er Brasil markert med tropisk regnskog over nesten hele landet. I nye atlas finner man mindre enn halvparten. Hvert år tar de vekk like mye skog som Danmarks flate.

Sånne land med tropisk regnskog vil ikke/klarer ikke ta tak i problemet. Det vil at rike land får gjøre det. Klart de vil ha penger fra rike land, men de er neppe i stand til å bruke pengene fornuftig. Like lite er de er i stand til å bekjempe korrupsjonen som beskytter avskogingsprofittørene.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/293428-penger/#findComment-2362339
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...