Gå til innhold

sterk lukt av urin


Anbefalte innlegg

Gjest kvinne 40 år
Skrevet

Hei! Jeg har de siste dagen hatt en sterk og ny lukt av min urin. Jeg tror den kan minne om lukten som jeg har hatt når jeg har gått på sterke pencelinkurer. Jeg er 40 år, frisk og bruker ingen medisiner. Hva kan dette skyldes og bør jeg sjekke dette med min fastlege?

Nina Lindstad, spesialist i allmennmedisin
Skrevet

Dersom du ikke har andre plager med vannlatingen, for eksempel svie, hyppig vannlating eller smerter i underlivet, kan du nok avvente. Sannsynligvis skyldes lukten noe du har spist. Endel grønnsaker, for eksempel asparges kan gi spesiell lukt, det betyr ikke at noe er galt. Dersom "plagen" vedvarer, kan du ta med en morgen-urinprøve å få den undersøkt.

Skrevet

Jeg har aldri smerter eller svie når jeg har urinveisinfeksjon, men urinen får en spesiell lukt som jeg kjenner igjen med en gang.

Hvis det fortsetter i mer enn et par dager, eller du begynner å få feber, bør du nok ta en urinprøve til legen.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...