Gå til innhold

Blødning etter fødsel


Anbefalte innlegg

Gjest bekymret blødende
Skrevet

Hei! Jeg fødte en gutt for 1mnd siden, har fortsatt blødninger etter fødselen. Hvor lenge kan dette vare. De første dagene var blødning veldig stor og så stoppet det litt opp og det kom bare illeluktende utflod i mange uker. Nå etter en måned har det blitt kraftige blødninger igjen. Er dette normalt eller? Føler ingen smerte det er kun blødninger.

Mette Moen, Gynekolog
Skrevet

Jeg går ut fra at du ammer og det derfor er lite trolig at det er menstruasjonen som er kommet tilbake? men blødning opp til ca seks uker er ikke uvanlig. Så det behøver du ikke å bekymre deg over.

Vennlig hilsen Mette H Moen

Skrevet

Det er vanlig at blødningene kommer og går litt, ettersom skorpa på såret i livmorveggen løsner og må leges igjen. Kanskje kan det være mensen som kommer alt også?

Det er normalt å blø i bortimot 12 uker, men de fleste blør nok kortere enn det.

Skrevet

Det er normalt at det kommer litt friskt blod igjen når skorpene etter såret løsner i livmoren. Jeg opplevde det samme etter begge mine fødsler, og blødningene ga seg helt etter ca 6 uker - helt "etter boka"

Gjest hos meg
Skrevet

9 uker etter 1. mann og 5 uker etter 2. mann.

Gjest til bekymret
Skrevet

Blødde i 2 måneder, jeg. Om du er bekymret så ta en sjekk.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...