Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har nylig fått vite at jeg har en Clamydiainnfeksjon. Legen min er på ferie, jeg fikk resepten i posten uten noen informasjon så det er en del ting jeg lurer på:

Har tatt de to foreskrevene Azitromax tablettene, men fikk kraftig og vedvarende diarré en time etter at jeg tok tablettene. 1) skyldes diarrén allergi mot medikamentet?

2) Blir virkningen som forventet når jeg har så kraftig (vedvarende) løs mage?

3) når er jeg smittefri?

Mette Moen, Gynekolog
Skrevet

Det er fare for at medisinen ikke har virket. Jeg vil anbefale deg å bli sjekket 1-2 uker etter kuren for å se om den har virket og være omhyggelig med å avstå fra samleie eller bruke kondom i mellomtiden.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...