Gå til innhold

NHD, antipsykotika


Anbefalte innlegg

Jeg har ventet på å få kommet til psykiater i flere år.

Jeg har trippeldiagnose, unnvikende PF, opaitavhengighet, (har ikke brukt opiater på land tid), og tilbakevendene alvorlig depresjon, men det er fullt mulig at jeg kvalifiserer for få enda flere diagnoser, og at noen av diagnosene skulle vært endret.

Jeg er plaget med angst, depresjon, tankeforstyrrelser, tankekjør, etc. Siden det ikke ser ut til at jeg får time hos psykiater så vurderer jeg å prøve ut antipsykotika hos fastlegen.

Jeg får i dag 15 mg. sobril daglig, men dette er for lite, og egentlig så skulle jeg hatt andre typer medisin, eller større dose av sobril. Fastlegen vil ikke skrive ut sterkere medisiner av A eller B preparat, ikke engang valium eller xanor, så da får jeg prøve antipsykotika heller.

Jeg har utprøvd veldig mange typer antidepressive tidligere, og ingen virket bortsett fra ett preparat, men etter en uke så forsvant effekten, så jeg seponerte etter noen uker.

De fleste antidepressiva brukte jeg i noen uker til ca. 3 måneder.

Hvilke typer antipsykotika vil du anfebale som reduserer tankekjør og tankeforstyrrelse? Det må være enten andre eller tredje generasjon AP, veldig få bivirkninger, særlig det at noen antipsykotika kan ha mer skadelige bivirkninger enn de fleste antidepressiva. Er det greit å kombinere antipsykotika med sobril?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/331320-nhd-antipsykotika/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest Hoggormen

AP høres ut som et fornuftig valg. Jeg tror Seroquel er det de foretrekker med problemer som du beskriver, men det er nok NHD mer kompetent til å si noe om ;). Snakker bare ut i fra at jeg selv fikk seroquel mot tankespinn og angst, og som stabiliserende. Har god erfaring med denne medisinen. Man blir trøtt, men det er gjerne forbigående.

Sobril og de nye antipsykotiske skal ikke være problematisk...

Anbefaler deg å være forsiktig med Xanor, noen blir veldig avhengig av det. Derfor har jeg hørt leger kalle det "jævla møkkamedikament", si "nei det skriver jeg ikke ut til noen."

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/331320-nhd-antipsykotika/#findComment-2774549
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...