Gå til innhold

Slanking


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. Jeg er en kvinne på 38 år. Har siden høsten 2010 tatt 150 mg zoloft daglig pga. depr. Er 171 cm høy og veier 87 kg. Siden januar har jeg gått hardt inn for å slanke meg. Vil ned 15 kg. Begynt på treningsstudio, 3-4 ganger pr/uke og spiser 4-5 karbo.fattige måltider pr dag. Jeg har ikke gått noe ned i det hele tatt, snarere lagt på meg 1 kg. Er veldig skuffa over dette, og skjønner ikke hva jeg gjør galt. Har ganske god greie på kosthold og hva som er fornuftig mat. Spiser havregrøt, fiberrik m/pålegg, salat, fisk/kylling/kjøtt og grønnsaker og frukt. Drikker vann, kaffe og fun-light. Er i tillegg plaget med hjertebank, lett svimmelhet, kaldsvett i hender og føtter, mye hodepine og ustabil avføring (løs/hard) daglig. Jeg er så lei meg over vekten min og at jeg ikke lykkes. Håper på litt oppklarende svar.

Stig Bruset - Alt. medisin
Skrevet

Det høres ut som om du gjør mye riktig og manglende vektreduksjon kan ha flere årsaker. Din Zoloft dose er ganske høy og det kan være aktuelt å vurdere denne da enkelte opplever vektøkning. Du bør også sjekke din kroppssammensetning for ved trening øker muskelmassenmens fettprosenten går ned. Husk at muskler veier mer enn fett. Du kan også måle livvidden som også er et godt mål på en sunn kroppssammensetning.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...