Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg tok en test 4 dager før forventet mens (Har en syklus på 28 dager). Tok testen fordi jeg følte meg noe uggen, og det er blitt verre. Er nå 7+2 og symfysemålet er på 12 cm. Har født mange barn, siste ble født i mai. Er nå litt bekymret for at det kan være to inni der eller om det bare er det at jeg har fått mange barn, og at livmoren da utvider seg fort. Forrige svangerskap lå jeg 2-3 cm over fra uke 16.

Videoannonse
Annonse
Trine Endsjø, jordmor
Skrevet

I uke 7 skal man ikke kunne måle noe SF-mål i det hele tatt, i.o.m. at livmoren fremdeles ligger gjemt bak skambeinet. Hvordan du har kommet til at du har et SF-mål på 12 cm, skjønner jeg ikke helt. Kanskje har du kommet mye lenger enn først antatt. Selv om du skulle bære på tvillinger, ville du ikke funnet så store mål.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...