Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er en jente på 17år. Jeg lurer på om det er noe galt meg meg, fordi jeg har ikke regelmessig menstruasjon. Det tar lang tid mellom hver gang, ofte 5-8 uker.

Er dette normalt eller?

Gjest Sommerfugelen
Skrevet

Hei!

Det spørs hvor lenge du har hatt den. De første årene kan den være uregelmessig. Men om det pågår i lang tid bør lege oppsøkes!!

Mette Moen, Gynekolog
Skrevet

I starten er mensen ofte meget uregelmessig, og hos unge skal det ikke så meget til før det blir uregelmessighet. Hvis du ellers er frisk, kan du vente og se det an. Det vil ikke bety noe for senere å bli gravid, kan jeg trøste deg med.

Informasjon via Internett erstatter ikke konsultasjon med lege eller annet kvalifisert medisinsk personell. For en sikker vurdering av problemstillingen du tar opp i brevet, bør du rådføre deg med din kontaktperson i det offentlige helsevesen.

Vennlig hilsen

Skrevet

Hei!

Det spørs hvor lenge du har hatt den. De første årene kan den være uregelmessig. Men om det pågår i lang tid bør lege oppsøkes!!

jeg har jo hatt den i flere år, 3-4...

Men den har aldri komt regelmessig, og jeg lurer på om det kan vere noe galt...Jeg er jo ellers frisk...har ikke merket noe galt!

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...