Gå til innhold

fra trinordiol til yasmin


Anbefalte innlegg

Gjest yasmina
Skrevet

Hei

Jeg skal nå ha et prøvebytte på p-piller, fra Trinordiol til Yasmin. Lurer på om det er noen veldig store på forskjeller på disse, og om noen har opplevd forskjellene? Yasmin vet jeg er noe nytt produkt, er det mer usikkerhet knyttet til disse?

Videoannonse
Annonse
Mette Moen, Gynekolog
Skrevet

I p-piller finnes to hormoner. Oestrogen som er likt i alle piller. Gestagener varierer, og i Yasmin er det en type som virker litt vanndrivende. Yasmin er monofasepille med samme hormon i alle, i Trinordiol veksler mengden. Det er forsket mye paa Yasmin og mange bruker den.

Kvinner reagerer forskjellihg paa piller, saa det er bare aa proeve.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...