Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. Jeg er gravid, 4+3 på vei. Har i går å dag oppdaget litt bruk utflod i trusa mi, ikke store mengder. Hva kan det være? Er det grunn til å bekymre meg? Tok en test i går bare får å se at jeg fremdeles er gravid å da stod det «gravid 2-3». 

Hilsen en bekymret jente, 22 år 

Anonymkode: a3702...3b6

Skrevet

mente brunt utflod* ikke brukt 😂

Anonymkode: a3702...3b6

Mette Moen, Gynekolog
Skrevet

Det er ikke mulig å si noe om hva som er årsak til brun utflod som betyr gammelt blod. En graviditetstest sier ikke noe, den vil være positiv en stund etter at graviditeten evt har stoppet opp. Så det er 'bare' å vente og se. Ta evt en ny graviditetstest etter en uke. Vi får håpe på det beste. Vennlig hilsen Mette 

Skrevet

Da skal jeg ta en test igjen om en uke. Men tenker at hvis det hadde vært en spontanabort, ville det ikke være litt smerter da? Og blod ikke minst? 

Anonymkode: a3702...3b6

Mette Moen, Gynekolog
Skrevet

Ikke hvis man er så tidlig i graviditeten, da vil det bli som en forsinket menstruasjon. Hilsen Mette

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...