Gå til innhold

Anbefalte innlegg

jeg bare lurer på en ting ang.UL.jeg var på UL i uke 7,hadde en SA i oktober ifjord,så jeg bestemte meg for at jeg ville ha en UL til før uke 16-18 i dette svangerskapet.jeg har fått time 21.03.02,da er jeg altså i flg legen 10+5.kan ho da se om noe er feil?? (er jo så redd for at jeg skal miste igjen.)

eller burde jeg prøvd å fått den i uke 12? det er jo så lenge til syntes jeg..klem fra Linda

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/44464-ultralyd/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Trine Endsjø, jordmor

Det viktigste er at man kan se om hjertet slår, og det gjør det fra uke 6-7 i svangerskapet. Om man skal ha en garanti på at ingenting er feil, så kan man ikke få det på noe stadium av svangerskapet. Du kan regne med at alt med stor sansynlighet er normalt hvis hjertet slår og barnet har den størrelsen man regner som normal på dette stadiet av svangerskapet. Derimot kan man få en svært nøye gjennomgang av organer når du er på ultralydscreening rundt uke 18-19. Jeg vil anbefale deg å prøve å tenke positivt på dette svangerskapet. Det er helt normalt å ha en spontanabort i løpet av sin fertile karriere, men at det er smertefullt og skaper angst i senere svangerskape, har jeg full forståelse for. Som oftest slipper denne angsten litt når du har nådd 12 uker. Har du symptomer på at du er gravid, kvalme, ømme bryster, tretthet osv., så taler dette til din fordel. Mange som har spontanabortert kan fortelle at de ikke har hatt slike symptomer. Ønsker deg lykke til videre.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/44464-ultralyd/#findComment-167666
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...