Gå til innhold

Det er ikke kviser, men rødt og kløende!


Anbefalte innlegg

Gjest Rødlett

Rundt neseroten har jeg fått noen utslett som ligner svært små kviser. De er røde, litt blanke, skaller av og klør. Alle "henger på en rett linje" ned mot munnen på høyre side. På venstre side ned mot haken har jeg fått noe som ser ut som kviser, 3-4 stykker som også kjennes ubehagelig. Kan dette være en hudinfeksjon/sykdom? Har prøvd med pyriseptsalve, uten at det ser ut til å hjelpe nevneverdig. Forøvrig ser det ut til å spre seg. Stygt er det også! Hva kan jeg gjøre med problemet?

Fortsetter under...

Gjest Christian Anker, lege

Jeg er litt usikker på hva som er årsaken til utslettet, men ta en kikk på denne siden. Kanskje den er relevant for deg.

http://www.doktoronline.no/pub/articles/skin/300101.html

Informasjon via Internett erstatter ikke konsultasjon med lege eller annet kvalifisert medisinsk personell. For en sikker vurdering av problemstillingen du tar opp i brevet, bør du rådføre deg med din kontaktperson i det offentlige helsevesen.

Vennlig hilsen

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...