Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Har en tendens til å få sopp. Har tatt noen kurer opp i gjennom. Sist jeg var hos legen fikk jeg vite jeg hadde sjedebetennelse. Gikk på en 3dagers Dalacinkur. Jeg har fortsatt en til tider intens svie ved sjedeåpning. Kan dette være sopp? Eller må jeg har tykk utflod og kløe for å ha sopp? (d har jeg nemlig ikke)

Vennlig hilsen

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/60992-svie-ved-sjede%C3%A5pning/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Dalacin brukes ikke mot sopp, men mot bakteriell vaginose. Sopp har ofte symptomer som du beskriver, men kan ha lite utflod. Svie ved skjedeinngangen kan være tilstandne vestibulitt.

offf......er dette en kronisk sykdom som d sto noe om?? Ble nesten depressiv av tanken på å aldri få et normalt sexliv....Var hos legen, som påviste sopp. Fikk 1tabl (husker ikke navn!) som skal hjelpe for Candida sopp når alt annet har sviktet.I tillegg går jeg på Canestenkur(kutter ut denne fra i dag av,med tanke på at jeg bare blir verre. Virker ikke som jeg tåler Canesten.Får en ennå KRAFTIGERE svie)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...