Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har gått med en stygg hoste i nesten en måned. Har ikke hatt feber, men har følt meg veldig slapp. I går var jeg til legen og fikk konstantert Mykoplasma -lungebetennelse. Fikk Ery- max som behandling.

Det som er problemet mitt er at jeg er gravid i 23 uke, og er så redd for at all hostingen kan ha skadet barnet på noen måte . Jeg hadde heller ikke lyst å ha noen tablettkur, men legen sa at dersom jeg ikke tok dette, kunne jeg bli mye verre.

Skrevet

Hei! Jeg hadde flere lungebetennelser under mitt siste svangerskap. Så lenge legen vet om din graviditet, så får du trygge medisiner. Hvis du tar den vil hostingen gi seg fortere. Selve hostingen er nok ikke noe problem for barnet ditt, annet enn at det kanskje "bråker" litt? :o)

God bedring!

mvh

Gjest Jan Petter Høeg, Allmenpraktiserende Leg
Skrevet

Kjære -tet. Selve hostingen skal ikke være noe problem for barnet.Mykoplasmainfeksjoner arter seg ofte slik du beskriver,og pasientene kommer ofte fordi de har hostet lenge, men ikke hatt feber.Ery-Max kan brukes under svangerskap,og det er kan være nødvendig for å få infeksjonen/hosten til å slippe taket.

For en sikker vurdering må du rådføre deg med legen din.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...