Gå til innhold

Uren hud/kviser/akne/hudormer


Anbefalte innlegg

Har gått på oxytetral (røde piller) i snart to år med pauser, men kan ikke gå på det lenger fordi jeg får en plagsom bivirkning, og det er at jeg blir veldig lysømfintlig. Lurte på om det er noen andre ting jeg kunne prøve? Kremer eller noe? Oxytetral fungerte ganske bra, holdt det meste av kviser borte, men hadde fortsatt litt uren hud og hudormer, noe som er ganske plagsomt. Tenkte jeg skulle bestille time hos fastlegen min og spørre, men vil først ha en del tips av noen om hva slags behandling som er å få, og hva som funker og ikke funker.

Håper på svar.

Vennleg hilsen Anonym gutt på 17 år.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/104672-uren-hudkviseraknehudormer/
Del på andre sider

Fortsetter under...

For å få noe med nok effekt må du nok innom legen, ja.

Kanskje Dalacin kan hjelpe? Dette er et middel man smører på. Tror dessverre også kan gjøre at huden blir følsom for lys.

Se bivirkninger av ulike preparater her:

http://www.felleskatalogen.no

Når du førstes er hos legen så tar du opp det andre problemet også.

Søk:

http://www.doktoronline.no/section/nosection/31124123

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...