Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Black Knight

Hei.

Lurer på om det er noen her med samme problem som meg.

Jeg er en ung man på 26 med tett hårvekst på hode. Men plutselig for 3 år tilbake begynte jeg å miste hår. Dette er da mest på midten over hodet. Rundt og bak har jeg fortsatt tett hårvekst. Jeg har prøvd mange foskjellige shampoer uten hjelp. Har også prøvd Arcon- Tisane i ca 6 mnder uten resultat. Det som skjer er at hårveksten på hodet på toppen selvfølgelig, blir både mindre og hårstråene er også mye tynnnere. Som om hår sekkene ikke produserer det nødvendige. Det jeg lurer på er om det er mulig gå holde liv i de få hårstårene jeg har igjen på toppen. Lurer på om det er noen som har bra forslag om det finnes noen behandling/ klinikker som kan hjelpe meg. Plees er meget desperat og er villig til å gjøre det meste for å beholdet det lille jeg har igjen av hår.

Jeg vil helst ha løsninger som fungerer som jeg kan satse 100% på ,ikke slik som Arcon-Tisane hvor jeg holdt på i 6 mnder og etter forklaringen på brosyren skulle jeg også få tettere hårvekst på stedet. Mulig jeg ikke brukte det lenge nok men det er dyrt og jeg fikk lite tilit til det da jeg ikke merket noen forskjell etter 6 mnder.

Legger også til at jeg er en person som stresser mye. Har mye hodepine som igjen kommer av at jeg sammenlagt sitter 12-15 timer foran pcen vær dag.

Håper på et posetivt svar.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/110638-h%C3%A5ravfall/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Black Knight

Foresten noen som har hørt om et produkt som er blitt veldig påpulært i skandinavia Sverige sleger det men Norge importerer det ikke grunnet bivirkninger ved bruk av produktet. Husker ikke navnet på det. Desuten må du ha med resept fra Norge hvis du skal kjøpe det i Sverige,

Noen som kjenner til produktet?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/110638-h%C3%A5ravfall/#findComment-655039
Del på andre sider

Nina Lindstad, spesialist i allmennmedisin

Søk litt på "mannlig hårtap" her på doktoronline, dette er et mye diskutert tema. De fleste varianter kan det gjøres lite med. Noen har gjort forsøk med proscar, som egentlig er en medisin mot prostata-hevelse. Synes du bør få en helsevurdering hos fadtlegen din; kanskje bør blodtrykk, kolesterol osv sjekkes. Da kan du diskutere hårtapet også.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/110638-h%C3%A5ravfall/#findComment-655643
Del på andre sider

  • 4 uker senere...
  • 1 måned senere...

Foresten noen som har hørt om et produkt som er blitt veldig påpulært i skandinavia Sverige sleger det men Norge importerer det ikke grunnet bivirkninger ved bruk av produktet. Husker ikke navnet på det. Desuten må du ha med resept fra Norge hvis du skal kjøpe det i Sverige,

Noen som kjenner til produktet?

du tenker nok på Propecia (1mg finasteride), er eneste preparatet mot androgen alopeci.

Finnes flere andre preparater feks Proscar (5mg finasteride) eller Avolve (dutasteride) som er nyeste tilskuddet på stammen som hemmer DHT nivåene mer effektivt.

I sverige koster prep ca 1000 kroner for 96 piller - I norge 1560.. Men er ikke lett å få det utlevert. I Strømstad nekter de å utlevere når du har Registreringsfritaks resept, de ekspederer bare "normale" resepter.

Interesserte anbefales http://www.hairsite.com/

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/110638-h%C3%A5ravfall/#findComment-710477
Del på andre sider

Annonse

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...