Gå til innhold

"Elektriske" impulser i øre/kjeven/hode


Anbefalte innlegg

Det siste året har jeg vært plaget med en følelse av elektriske impulser/strømninger fra høyre øre/kjeveledd mot ansiktet. Det er svært ubehagelig og blir ikke skikkelig kvitt det. Det kommer flere gamger om dagen, men er litt avhengig av hvor stresset og sliten jeg er.Det føles også som en slags frekvent lyd og jeg blir varm i hele kroppen og det strømmer bort på en måte.Jeg sliter med stiv nakke og fått tendenser til migrene. Henger dette sammen?

Noen forklaring på hva det kan være?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/111159-elektriske-impulser-i-%C3%B8rekjevenhode/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Nina Lindstad, spesialist i allmennmedisin

Smerten ved øret og mot kjeve kan være en irritasjon av en nerve som går der; trigeminus-nevralgi. Smerten er ofte skarp/stikkende, kan utløses av visse kjevestillinger, evt temperatur-endringer. Det kan også være en varient av øresus. En øre-nese-halslege vil kunne vurdere dette. Nakkestivhet/smerter kan gi spenninger i kjeveleddet om natten, og vil også kunne gi hodepine. Alt KAN altså henge sammen.

Dersom nakke/kjevespenning er hovedproblemet, kan trolig enflink fysioterapeut hjelpe deg.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...