Gå til innhold

Stjålen mobil


Gjest Savner min Nokia......

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Ulv I Faarikaal

Ja, telefonens IMEI nummer sendes så snart den slås på, og telefonnummeret kobles til dette så snart kortet settes i, og telefonselskapet kan sjekke opp hvem som eier kortet som ble satt i. Da kan det sendes en tekstmelding til vedkommende om å levere den hos polititet med ditt navn på.

Hvis det kan bevises at vedkommend har stjålet den kan h*n tas. Hvis h*n har kjøpt tyvegods, kan de ilegges en standard bot på kr 10.000 som er for å kjøpe enkeltting som feks video, moibl eller bilstereo.

Men vedkomende sier selvsagt at de har funnet den på gata.

Du må anmelde tapet til politiet og oppgi IMEI nummeret. Telefonselskapet har det hvis du ikke vet det.

Om polti gidder å etterforske er en annen sak.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/117712-stj%C3%A5len-mobil/#findComment-709238
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...