Gå til innhold

Er det noen som vet...


Isolde
 Del

Anbefalte innlegg

Isolde

...om det er en lov om at sykehusene skal oppbevare røntgenbilder??? Sykehuset her vi bor har klart å rote bort MR bilder som ble tatt av min sønn (før de hadde sett på de). Jeg blir så sur. Det er jo kjempeviktige bilder:-(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

snilen

Jeg ville regne med han har rett til å ta nye MR bilder på sykehusets regning iallfall. Er jo kjempedyre bilder også, og det er vel en grunn til at han tok dem. Liten vits å ta bilder som ikke blir sett på...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

SoriaMoria

Jeg ville regne med han har rett til å ta nye MR bilder på sykehusets regning iallfall. Er jo kjempedyre bilder også, og det er vel en grunn til at han tok dem. Liten vits å ta bilder som ikke blir sett på...

Røntgenbilder, MR-bilder osv skal oppbevares i minimum 10 år, jfr journalforskriftens §14.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
 Del

×
×
  • Opprett ny...