Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Hei og takk for fint svar på forrige innlegg.

Som sagt har jeg vært plaget av øresus siden en konsert for to måneder siden, men de siste ukene har det vært ekstra ille. Jeg merker at det "klikker" i ørene , som om jeg har propp i øret, samt at jeg har skikkelig vondt hele tiden. Det piper og suser konstant og jeg blir snart gal! Er midt i eksamensperioden og er skikkelig plagsomt, får hodepine og blir sliten av ingenting. Er som om det er et lokk over øret mitt, og jeg merker at hørselsen er nedsat

eg lurer på om det blir værre om jeg går ut på diskotek nå, og hvordan jeg kan få hjelp. Jeg merker også at jeg blir deppa, jeg kan ligge timer våken før jeg sovner og er stort sett veldig sliten.

Den minste lyd gjør vondt i øret, som feks hvis noen klirrer med gryter på kljøkkenet, høy latter osv..

Kan det være snakk om en betennelse? Er værst på det ene øret. Hvorfor blir det værre og værre?

MEGET takknemlig for svar

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/12396-%C3%B8resus-igjen/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg og er plaget med øresus på det ene øret, men jeg fikkdet plutselig. En morgen jeg stod å ordna meg begynte det plutselig å pipe på ene øret, det pep i ei uke ca, men nå er det bare sus, og litt klikking. Det er så ubehagelig, hører ikke så godt liksom. Har hatt det lenge nå, håper det forsvinner snart!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/12396-%C3%B8resus-igjen/#findComment-61509
Del på andre sider

Jeg går ut i fra at du har vært hos legen og eventuelt skylt ørende for ørevoks. Det hjalp meg da jeg syntes øresusen ble værre.

Jeg var plaget mye av øresus, og jeg merket det faktisk første gang da jeg tilfeldigvis leste om det. Tror jeg har hatt det store deler av livet.

Det kan ta veldig lang tid før øresusen avtar; jeg tror ikke det er ofte den stopper helt. Men min erfaring er at den avtar og at man venner seg til det.

Du bør også utøve forsiktighet når du går på diskotek og konserter. Men jeg tror at det å oppholde seg mye i stillhet for å "hvile" øret ikke hjelper noe mot øresusen.

Leger og forskere har visstnok kommet langt med psykologisk behandling for "tilvenning" øresusen. Selv har jeg hatt mest suksess ved å la være å tenke på det.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/12396-%C3%B8resus-igjen/#findComment-61691
Del på andre sider

Gjest Nina Lindstad, spesialist i allmennmedis

Til Laffe-21. Du bør absolutt verne øret for ny støy nærmeste tiden. På innsiden av trommehinnen sitter en biteliten knokkel som har til oppgave å dempe svingningene i trommehinnen ved støy. langvarig støy kan ødelegge denne mekanismen, og det kan bli litt hovent i området. Oftest forsvinner plagene gradvis, men enkelte ganger oppstår en permanent hørselskade. Synes du kan få undersøkt ørene dine, en sjelden gang kan det ha gått hull på trommehinnen.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/12396-%C3%B8resus-igjen/#findComment-61989
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...