Gå til innhold

Myelodysplasi


Anbefalte innlegg

Skrevet

Min far på 73 fikk diagnosen myelodysplasi for ca 6 uker siden. Det eneste han har fått av behandling er blodoverføringer ca hver andre uke når blodprosenten kommer under 6 (også Cortison). Hva finnes det for andre behandlinger av denne sjukdommen og hvor lenge kan han tenkes å leve med denne sjukdommen. Er ikke beinmargs tranplantasjon eller behandling med anabole steorider aktuellt?

Jeg føler vi i familien ikke har fått god nok informasjon av GFS. Finnes det andre vi kan gå til, f,eks i Oslo? Takk for alle svar

Gjest Miklos Degre, Dr Med Spesialist i mikrob
Skrevet

Jeg tror at hematologene på Rikshospitalet, de som bl.a. steller med beinmargsykdommer, beinmargtransplantasjon og andre relaterte sykdommer som kan mest om det. Du bør kanskje få en henvisning til dem fra din lege.

Vennlig hilsen

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...