Gå til innhold

ADHD - hva er det?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har nettopp fått vite at kjæresten min muligens har fått diagnosen ADHD.

Hva ligger det i den diagnosen?

Hva er ADHD?

Hva må jeg som partner tenke på i forhold til dette?

Gjest bokstavbarn
Skrevet

Gå inn på forumet for bokstavbarn ,der finner du mye info.

Skrevet

Hei

Adhd diagnosen er:

konsentrasjonsvansker, lærevansker,søvnvansker,dårlighukommelse, ofte dårlig motorikk, ukontrollert sinne og impulskontroller. Følsom med humørsvingninger. Noe angst og depresjon. Utålmodig, kjede seg lett og bli fort lei.vansker med å fullføre oppgaver. Vansker med å forstå følelser og konsekvenser. Handle uten å tenke.

Mangen har også overfølsom hud. Dvs at bare det å bli tatt på kan oppfattes av adhdère som ubehag/smerte. Urolig og aktiv.

Det viktigste er at du er der for ham og vær tålmodig. Du bør være så rolig så mulig. Om du forstår.

Gi ham pusterom,alternativer og muligheter.

For noen adhdère kan det også være skremmende å møte ny mennesker og nye steder. Han kan få problemer med å forholde seg.

viktig at han er forberedt.

Kos dere!!!

Klem

Skrevet

Meld der inn i adhd foreningen . Da kan dere få mye info , vere med på kurs og samlinger . Foreningen har veldi fokus på voksne med adhd nå . Gå inn på www.mbd.no .

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...