Gå til innhold

Innånding av maling


Anbefalte innlegg

Gjest veldig bekymret nå

Jeg var så fornøyd i går kveld, hadde holdt på i 3 timer intenst å male et rom med oljegrunning. Etterpå hadde jeg riktignok vondt i hodet resten av kvelden.

Så leste jeg på malingboksen at det er farlig å innånde malingen, man må unngå å puste inn dampen fra den, og hvis det er dårlig ventilasjon skal man bruke munnbind (det var dårlig ventilasjon og jeg hadde ikke munnbinn). Det sto at den kan gi langtidsvirkninger i miljøet.

Jeg ble skikkelig redd. Tre timer nesten nedi malingboksen er jo ganske lenge. Er det stor fare for at jeg kan få kreft på sikt pga dette? (eller er det andre typer sykdommer man kan få av det??)

Jeg skal ihvertfall lese bedre på malingboksen neste gang. Og råder andre til det samme.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/138711-inn%C3%A5nding-av-maling/
Del på andre sider

Fortsetter under...

  • 2 uker senere...
Thor-Øistein Endsjø, barne- og idrettslege

En slik akutt påvirkning av løsemidler er svært ubehagelig "her og nå" men gir heldigvis ikke langtidsvirkninger. En helt annen ting er hvis man daglig arbeider med oljebaserte prdukter.Da er det mer en viktig med skikkelig frisklufttilførsel og kanskje bruk av løsemiddelmaske i tillegg.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...