Gå til innhold

Medikamenter og graviditet


Anbefalte innlegg

Hodebry1365380669

Jeg har nettopp funnet ut at jeg er gravid. Det viser seg at jeg er allerede 4 mnd på vei.Saken er at jeg har brukt et slankemedikament som heter Reduktil 15 mg. Dette har jeg brukt dagelig under hele svangerskapet og trodde grunnen til at menstrasjonen uteble var ubalanse pga slanking. Hva kan dette ha gjort med forsteret? Hva er ytterste konsikvens? Er det ikke anbefalt ved graviditet fordi det er fare for at fosteret ikke får nok næring,eller er det andre grunner?Og kan jeg fortsette med disse tabl.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/140344-medikamenter-og-graviditet/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Nina Lindstad, spesialist i allmennmedisin

Du skal ikke slanke deg når du er gravid, men du kan eventuelt tilstrebe å holde vekten din ( uten å gå opp de 12 kg som er normalt. Mange har god nytte av en ernærings-veileder. det er ikke kjente bivirkninger av Reductil i svangerskapet, men det er ikke anbefalt fordi man ikke har gjort skikkelige undersøkelser. Synes du bør slutte, og ta dette opp med legen din. Denne kan evt. ringe til et farmakologisk institutt for å få nærmere opplysninger.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...